Felújították a peresznyei művelődési házat

A község önkormányzata még 2009 őszén pályázott sikeresen a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál. A közösségi tér kialakítására és eszközbeszerzésre mintegy 45 és fél millió forintot nyertek, valamint 3 évre szóló működési költségre 6,5 milliót kapott Peresznye. Ebből a pénzből a 40 éve épült 220 m2 alapterületű művelődési ház kívül belül megszépült, a könyvtár, a teleház és az, ifjúsági információs pont mellett felújították a nagytermet, ahol különböző rendezvényeket tarthatnak. Az épületben kialakított orvosi rendelőt, az önkormányzat önerőből valósította meg. A támogatási kérelem része volt a szolgáltatás ellátásához szükséges eszközök számítógépek, irodabútorok, informatikai eszközök beszerzése is. Az épület ünnepélyes felavatása jövő héten szombaton lesz.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek