Szombathelyen is megemlékeztek a magyar nyelv napjáról

Idén ünnepelték először Magyarországon a magyar nyelv napját, a parlament ugyanis idén nyilvánította november 13-át a magyar nyelv napjává annak emlékére, hogy 1844-ben ekkor fogadták el a magyart államnyelvvé tevő törvényt. 2012. június 30-ig a kormány benyújtja a magyar nyelvhasználatról szóló felmérését, valamint előkészít egy intézkedési tervet a magyar nyelv értékeinek védelmében. Országszerte tartottak rendezvényeket vasárnap, Szombathelyen a Berzsenyi Dániel Könyvtárban egy rendhagyó felolvasó délutánnal emlékeztek meg az ünnepről. "A nyelvben való létezésről" hallgathatták meg az érdeklődők Fűzfa Balázs elmélkedését, majd megzenésített versek adott elő a Tarisznyás Együttes.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek