Liszt szülőfalujában énekeltek

A Bartók teremben mutatkoznak be a művészetis diákok. A szombathelyi Művészeti Szakközépiskola kórusa a közelmúltban az ausztriai Doborján településen, Liszt Ferenc szülőfalujában lépett fel. Az osztrák ifjúsági kórusfesztiválon, amely egyben egy országos záró gála is volt, egyedüli magyar meghívott vendégként énekeltek a szombathelyi diákok, akik Liszt műveket adtak elő. A kórust a héten, Szombathelyen is meghallgathatják. Csütörtökön este fél 8-tól a Bartók teremben lépnek fel, ahova várják a továbbtanulni vágyó diákokat is. A jótékonysági koncertre a belépés díjtalan, de várják a támogatásokat, amelyeket a Művészeti Szakközépiskoláért Alapítvány részére fizethetnek be. A pénzzel a nehéz helyzetben lévő intézményt segíthetik. A csütörtök esti hangversenyen ezúttal is Liszt műveket hallhat majd a közönség – mondta el a kórus egyik tagja, Kóta Vilmos.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek