Ecsetgyárat nyitott a Főkefe

Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár az üzem csütörtöki átadóünnepségén elmondta, a kormány azzal a céllal látott hozzá a megváltozott munkaképességűek és fogyatékkal élők foglalkoztatási rendszerének átalakításához, hogy ne csak a támogatás maradjon meg, hanem piacot is teremtsen e cégek termékeinek. Ennek érdekében módosították egyebek között a közbeszerzési törvényt. A szegedi üzem megnyitása része annak a munkahelyteremtési programnak, amelyben a SZEFO Zrt. orosházi varrodájában száz, a Kézmű Kft. Hajdúnánáson kétszáz új álláslehetőséget teremtett – közölte a politikus. Szabó György, a Főkefe ügyvezető igazgatója elmondta, a cég átalakítása során az elmúlt egy évben megszüntették a veszteséges tevékenységeket, és bővítették a hasznot termelő ágazatokat. Ennek köszönhetően a 76 egységben mintegy 4 ezer alkalmazottat foglalkoztató cég 240 új munkahelyet teremt az év végéig többek között Körmenden is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek