Az Országos Epidemiológiai Központ weboldalán közölte: az év 46. hetében a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján az előző héthez viszonyítva nagyjából hat százalékkal többen, 5900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. Ezzel együtt hiába küldtek az elmúlt héten összesen harmincnyolc influenzagyanús betegtől vizsgálati anyagot az OEK légúti vírus osztályára, az influenzavírus jelenlétét egyetlen mintában sem igazolták.
Az oltás egyébként országszerte megkezdődött; a védettség kialakulásához körülbelül két hétre van szükség, ezért érdemes az oltást mielőbb beadatni. Az idén is 1,3 millió vakcina áll térítésmentesen a veszélyeztetett korcsoportok, vagyis a krónikus betegek és a 65 éven felüliek rendelkezésére, az érintettek a háziorvosuknál kaphatják meg az oltást.