Vörösiszap mentes a Marcal medre. Befejeződött a Marcal medrének vörösiszap-mentesítése - közölte Nádor István, a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője. Az elmúlt év októberében bekövetkezett vörösiszap-katasztrófa súlyos vízminőségi szennyezést okozott a Marcalon. A vízfolyás 25 kilométeres szakaszán, Karakó és Szergény között a katasztrófa következtében átlagosan 15-30 centiméter vastagságú iszapréteg rakódott le a mederben és a padkán. Az erősen lúgos szennyezés semlegesítésére 10 ezer tonna gipszet adagoltak a Marcalba - ismertette az igazgató. A mederkotrási munkálatok során több mint 150 ezer köbméter szennyezett anyagot távolítottak el - mondta Nádor István. A továbbiakban még 35 ezer köbméternyi vörös iszapos anyag vár elszállításra az átmeneti tárolókból.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!