Könyvadományokat várnak

Könyvélmény programot hirdetett meg a Magyar Könyvtárosok Egyesülete és a szombathelyi könyvtárakkal közösen a Vas Megyei Önkéntes Centrum. Kovács István, az önkéntes centrum szakmai vezetője hétfőn az MTI-nek elmondta: november 28-tól december 13-ig olyan könyvadományokat várnak, amelyek főként a gyerekeknek szólnak, de szívesen fogadnak szépirodalmi műveket is. Az adományokat Szombathelyen a Savaria Egyetemi Központ Könyvtárában, a Berzsenyi Dániel Könyvtárban és a Siker Könyvtárban fogadják. A beérkezett könyveket december 20-án osztják ki a Vas Megyei Önkéntes Centrum aktivistái, a hátrányos helyzetű családok gyermekeinek és szociális intézményeknek. Az adományozási ünnepségen ismert sportolók, művészek, politikusok és újságírók tartanak majd felolvasást kedvenc könyvükről és tartanak olvasmányaikról élménybeszámolót, de az akcióhoz kapcsolódva bárki végezhet önkéntes felolvasást és megoszthatja könyvélményeit a gyerekekkel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek