Ülésezett a Vas Megyei Védelmi Bizottság

A szervezet a napokban értékelte idei munkáját, mi szerint a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófa Vas megyét is érintő következményeinek a felszámolása sikeres volt. Az iszapkatasztrófa után a védekezésben a megyei védelmi bizottság koordináló feladatokat végzett el, a védekezést és a Marcal folyó megtisztítását a nyugat-dunántúli környezetvédelmi igazgatóság szakemberei irányították. A folyó medrének és rézsűjének megtisztítása során 93 ezer köbméternyi szennyeződést távolítottak el, ennek kétharmadát már visszaszállították a Mal Zrt. ajkai telephelyére.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek