Kőszegi elnök Magyar Natúrpark Szövetségnél

Kőszegi elnöke lett a Magyar Natúrpark Szövetségnek. Básthy Bélát, Kőszeg város alpolgármesterét választották a Magyar Natúrpark Szövetség elnökévé - közölte a szervezet az MTI-vel. A magyarországi natúrparkok vezetői Békéscsabán tartott tisztújító tanácskozásukon a mozgalom megújítását vitatták meg. A natúrpark mozgalom Nyugat-Európában több évtizedes múltra tekint vissza. A nemzeti park, a tájvédelmi körzet és a természetvédelmi terület mellett a természeti és kultúrtörténeti értékek megőrzésének negyedik szervezeti formája. A Magyar Natúrpark Szövetséget 2005 októberében alapította az Ipolymente-Börzsöny, az Írottkő, a Kerka-Mente, a Körösök Völgye, Örség-Vendvidéki, a Soproni-Hegység, valamint a Vértes Natúrpark.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek