Állami kézbe kerül a celldömölki kórház is

A hírek szerint a celldömölki Kemenesaljai Egyesített Kórház működtetését is átveszi az állam, de az átvétel módjáról, a leendő feladatokról még semmit nem lehet tudni. A jelenlegi információk szerint az országot nyolc térségre osztották fel, januártól egy négy megyét felölelő térségben működik az egység: Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megyékben. Győrben lesz az úgynevezett Térségi Ellátási Központ, amely szervezési jogosítványokat kap, és térségi kórház lesz a győri Petz Aladár Kórház. Az eredeti tervek szerint az önkormányzati intézmények állami tulajdonba vétele csak a 2012. év végére történik meg, de Szócska Miklós egészségügyi államtitkár egy szakmai fórumon kijelentette, hogy ezt meg szeretnék valósítani a jövő év feléig. A kórház vezetése jelenleg azon dolgozik, hogy ebben a bizonytalan helyzetben megtalálja a celldömölki intézmény helyét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek