Január 1-től megszűnik az alkalmi utazók által kedvelt négynapos autópálya-matrica – döntött a kormány. A legrövidebb időtartamra érvényes matrica így az egyhetes lesz. A kormány azt is kilátásba helyezte, hogy az üzemanyagárba újabb tételt építenek be, az úthálózat használta fejében. Ez utóbbival tovább nőne a jelenleg is csúcsukat döntő üzemanyagár.
A kormány az intézkedéseket azzal indokolta, hogy a jelenlegi bevételek nem fedezik a közúthálózat működtetésének és karbantartásának költségeit.