Az újraélesztés szabályait tanították a szombathelyi közterület-felügyelőknek. Minden felügyelőt kiképeznek majd a városban. Szombathely polgármestere, Puskás Tivadar is bemutatót tartott. A város azt szeretné elérni, hogy a közterület felügyelők is életet tudjanak menteni, ha valaki rosszul lesz az utcán – számol be a tv2. Magyarországon a leggyakoribb halálok a szívinfarktus, amit keringés, és légzésleállás követ, ilyenkor minden másodperc számít, ha ekkor ott van a bajba jutott mellett egy kiképzett elsősegélynyújtó, aki azonnal megkezdi az újraélesztést, azzal nagymértékben megnő a túlélés esélye, mondják a szakemberek. A tanfolyamot most 15 közterületes végezte el, akik erről bizonyítványt kaptak. A képzett újraélesztők továbbképzéseken is részt vesznek majd.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!