Megújultak a kőszegi patikamúzeumok

Kőszegen két patikamúzeum is található, s az elmúlt héten mindkettőben ünnepséget tartottak. Először a Fekete Szerecseny Patikamúzeumban újranyitották a múzeum állandó kiállítását. Ez a patika a Kőszegen jól ismert gyógyszerész dinasztia, a Küttel-család birtokában volt 1716-1950 között. Ezután Kőszeg másik patikamúzeumában, az Arany Egyszarvúban felavatták az újonnan, pályázati pénzből kialakított múzeumpedagógiai foglalkoztatót és virtuális oktatópontokat. A múzeumpedagógiai foglalkoztató terem kialakítására és pedagógiai eszközökkel való felszerelésére, valamint virtuális oktatópontok elhelyezésére több mint 29 millió forintot nyert a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. Ebből újították fel, alakították ki a foglalkoztató termet és kutatószobát, valamint a hozzájuk kapcsolódó vizesblokkot, felszerelték múzeumpedagógiai foglalkozások megtartásához szükséges laboreszközökkel, taneszközökkel is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek