A kormány úgy döntött, hogy a Nemzeti Földalapkezelő Szervezettől átcsoportosít 450 millió forintot az Őrségi Nemzeti Parkhoz annak érdekében, hogy mintegy 500-1000 hektár védett területet felvásárolhasson – jelentette be Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyért felelős államtitkára. Hozzátette: a törvényi szabályozás szerint 2015 végéig a védett és a védelemre kijelölt területeket állami tulajdonba kell venni. V. Németh Zsolt, a tárca vidékfejlesztésért felelős államtitkára pedig arra emlékeztetett, hogy az Őrségi Nemzeti Park területén a becslések szerint mintegy 4600 hektár természetvédelmi oltalom alatt álló termőföld van, amelyet valószínűleg jogellenesen megkötött szerződések segítségével külföldi állampolgárok használnak. Illés Zoltán az MTI kérdésére elmondta: a mostani lépés egy többéves folyamat kezdete. Ennek végrehajtásához összesen mintegy 65 milliárd forintra lenne szükség.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!