Világossá kell tenni Orbán Viktor számára, hogy nem kapott felhatalmazást a parlamentáris demokrácia, illetve az ország és az emberek szuverenitásának veszélyeztetésére; ezért szervez Szembesítés elnevezéssel demonstrációt az LMP december 23-ra a Kossuth térre - jelentette ki Schiffer András, a párt frakcióvezetője szerdán Egerben.
A nemzeti együttműködés szélhámosság, és meghirdetői kizárólag azokkal működnek együtt, akik együtt kívánnak működni a fideszes lobbikörökkel - fűzte hozzá. Mint mondta, az Alkotmánybíróság legutóbbi, a médiatörvényről, az egyházakról és a büntetőeljárásokról hozott döntései bebizonyították, hogy a kormány alkalmatlan az ország irányítására, vagyis a Fidesz az elmúlt nyolc évben nem készült fel a kormányzati szerepre.