Január 19-én várják majd azokat a szombathelyi, illetve környékbeli gyerekeket és szüleiket, akik a felsőtagozatot Ausztriában szeretnék folytatni – mondta el Oszwald Krisztina, a monyórókeréki iskola egyik magyar tanára. Az immáron három éve működő program lehetőséget biztosít a magyar gyerekeknek arra, hogy németül tanuljanak tovább a katolikus magániskolában. Ehhez elegendő egy alapszintű német nyelvismeret, amit itthon az alsó tagozatban nyelvet tanuló diákok már megszerezhettek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!