A jövőben a Szombathelyi Törvényszékre mehetünk a megyei bíróság helyett. A tizenkilenc megyei bíróság és a Fővárosi Bíróság elnevezése január elsejétől Törvényszékre változott a jogszabályváltozások nyomán. Az egykori megyei bíróság neve Szombathelyi Törvényszék lett - olvasható a birosag.hu internetes oldalon. Az új bírósági szervezeti törvény szerint négyszintű marad a bírósági rendszer, de az ítélőtáblákat leszámítva változnak az elnevezések. Ez év január 1-jétől a Legfelsőbb Bíróság helyébe a Kúria, a megyei bíróságok, illetve a fővárosi helyébe pedig a törvényszékek léptek, majd 2013. január 1-jétől a városi és a fővárosi kerületi bíróságok neve járásbíróságra változik. A cégbíróságok nevében is megjelent január 1-jétől a törvényszék, Vas megyében a Szombathelyi Törvényszék Cégbírósága működik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!