Veres András megyéspüspök január 1-jétől hirdette meg az Új Evangelizáció Évét, amely szavai szerint, ez egyrészt új lendületet fog adni az evangelizációs munkának, másrészt jó felkészülés lesz a Hit Évére, amelyet XVI. Benedek Pápa 2012. október 11-étől hirdetett meg. Veres András közleményében kifejtette, hogy a világot sújtó gazdasági válság mögött egy sokkal súlyosabb probléma rejlik, egy erkölcsi válság, amely a hit válságából ered. Ezért most az Egyháznak rendkívül nagy feladata van, hívta fel a hívek figyelmét a felelősségvállalásra a megyéspüspök.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!