A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma teszi közzé a foglalkoztatottság és munkanélküliség tavaly szeptember-novemberi adatait. - írja reggeli közleményében az MTI. 2011 augusztus-októberében 40 ezerrel, 1,0 százalékkal többen dolgoztak Magyarországon mint az előző év azonos időszakában, így a foglalkoztatottak száma 3 millió 863 ezer volt. A munkanélküliek száma az egy évvel korábbival lényegében megegyezett, 468 ezer fő volt, amely 10,8 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett a 15-74 évesek körében. 2010 szeptember-novemberében kissé csökkent a munkanélküliségi ráta Magyarországon, 10,7 százalék volt, 0,2 százalékponttal kevesebb, mint a 2010 augusztus-októberi időszakban. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!