Kevesebb az influenzás Vasban

Az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatása szerint az év utolsó hetében - a szabadságolások és a tanítási szünet miatt - az előző évekhez hasonlóan csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma. A beküldött minták közül egyben sem mutatták ki az influenza vírust, de még influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról sem érkezett jelentés a múlt év utolsó hetében. A 100.000 lakosra jutó, orvoshoz forduló betegek száma Pest és Vas megyében, valamint a fővárosban a legmagasabb. Dr. Stánicz Éva megyei tiszti főorvos arról tájékoztatott, hogy az orvoshoz forduló betegek mindössze egy százaléka jelentkezik influenzaszerű tünetekkel, ami a sokévi átlag alatt van. Hozzátette: az előző influenzaszezonhoz képest az ingyenes oltóanyagok felhasználása is nőtt. A Vas megyére kiosztott 33 ezer vakcina 90 százaléka már tavaly év végére elfogyott, de hiánnyal várhatóan nem kell számolni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek