A nagyobb kereset reményében elsősorban a Nyugat-Dunántúlról mennek ki Ausztriába a pékek – jelentette ki Werli József, a Magyar Pékszövetség főtitkára a köztévé egyik műsorában. Elmondta: a sütőipar jövedelmezősége évek óta nagyon alacsony, olyan szintű bérfejlesztést nem tud a szakma végrehajtani, ami arányban lenne az elvégzett munka nehézségével, körülményeivel. Problémát jelent az is, hogy a vállalkozók nem tudnak versenyezni a hipermarketek áraival. Az újabb üzemanyagár-emelés miatt várhatóan drágul majd a kenyér, mivel nő a búza felvásárlási ára, emelkedhet a liszt ára is. Segítséget jelentene az ágazatnak, ha a nagy láncok önköltségi szabályzatát hozzáigazítanák a valósághoz, másfelől el kellene érni, hogy a vállalkozások minél több szakbolttal rendelkezzenek.
Kapcsolódó anyagunk...
Mennyit ér egy orvos itthon és külföldön? 2012. January 05. 08:23
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!