Szanyi Tibor, az MSZP elnökségi tagja hétfőn sajtótájékoztatón arra szólította fel a miniszterelnököt, tisztázza, szeretné-e, hogy Magyarország az Európai Unió tagja maradjon. A szocialista politikus ezt arra hivatkozva sürgette, hogy egyes vélemények szerint az elmúlt másfél évben végrehajtott jogszabályváltozások és az ezekből fakadó nemzetközi bírálatok miatt az országot ma már nem vennék fel az unióba. Hozzátette, a kormányzati politika következtében az ország mára minden szövetségesét elvesztette. Szanyi Tibor arra is rákérdezett, igaz-e a sajtóértesülés, amely szerint a Fidesz azt fontolgatja, hogy "észak-koreai mintára" Orbán Viktor melletti szimpátiatüntetést tervez. A demonstráció lehetőségéről a Népszabadság írt, megjegyezve, vezető fideszes politikusok szerint százezrek vonulnának az utcára, "ha Orbán Viktor miniszterelnökségét kellene megvédeni".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!