Háromra emelkedett a tavaly szeptember végén Dabroncon történt áramütéses baleset halálos áldozatainak száma, miután elhunyt a legsúlyosabb sérült a szombathelyi kórházban - közölték az ügyben eljárást folytató hatóságok az MTI-vel. A Veszprém megyei Dabroncon két ember meghalt, négyen pedig megsérültek, amikor munkavégzés közben 20 ezer voltos áramütés érte őket. A baleset legsúlyosabb sérültjét a helyszínen újraélesztették, majd mentőhelikopterrel szállították kórházba. Troják László, a megyei munkavédelmi felügyelőség megbízott vezetője közölte: a férfi a közelmúltban a szombathelyi kórházban elhunyt. Mint emlékeztetett, a Veszprém Megyei Kormányhivatal közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a baleset körülményeit. A hat dolgozó két munkáltató alkalmazásában állt, ezért két nyugat-magyarországi cég ellen indult vizsgálat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!