Megérkeztek ugyanis a mínuszok, ahogy azt a meteorológusok beharangozták. Az enyhe téli időjárásnak köszönhetően eddig még nem kellett sokat fűteni, ezzel csökkenthettük az amúgy januártól megemelkedett fűtésszámlánkon. A távhőszolgáltatás díja ugyanis az év elejétől, központilag, a nemzeti fejlesztési miniszter döntése értelmében országosan drágult, Szombathelyen a díjak 4,2 százalékkal emelkedtek. Éves szinten lakossági fogyasztóknál átlagban, az alapdíjban ez kétezer, míg a hődíjban 5 ezer forintot jelent. Az időjárás előrejelzés szerint a hétvégén Magyarországot is eléri az igazi téli időjárás, az előrejelzések szerint vasárnap már napközben is csak fagypontig emelkedik a csúcshőmérséklet, a jövő hét első napjaiban pedig még hidegebb lesz. A szakemberek szerint azonban van mód a spórolásra, ha például csak 1 fokkal csökkentjük otthonunk hőmérsékletét, azzal 5-10 százalékos megtakarítást érhetünk el a fűtésszámlán.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!