Váltótörés miatt várhatóan szerdáig vonatpótló buszok szállítják az utasokat Sopron és Nagycenk között A váltóban egy speciális sín törött el, ezt pedig javítani nem tudják a szakemberek. A vasúttársaság ezért újragyártatja a váltó alkatrészét. Ez szerdán fog megérkezni, ezért addig vonatpótló buszok szállítják az utasokat Sopron és Nagycenk között. Az átszállás miatt a Szombathely felől Sopronba érkező utasok 7-10 perces késésekre számíthatnak. A Sopronból Szombathelyre indulóknak nem kell hosszabb menetidőre készülni, mert a vonatok Nagycenktől Szombathelyig behozzák a késést, így menetrend szerint érkeznek a Vasi megyeszékhelyre. A vonatpótló buszok a viszonylag nagy távolság miatt Kópházán nem mennek ki a vasútállomásig, hanem a faluban, közvetlenül a 84-es főút mellett állnak meg. A GYSEV szakemberei addig is megpróbálják a váltót átmenetileg üzembe helyezni, amíg a javításhoz szükséges alkatrész megérkezik. Amennyiben ez sikerül, akkor már hétfő estétől megindulhat a vonatforgalom Sopron és Nagycenk között.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!