Hazánkban évente mintegy 20-25 ezren halnak meg hirtelen szívhalálban. Azért, hogy az újraélesztést bárki, bármikor alkalmazni tudja, Szombathely Megyei Jogú Város felkérésére a Szombathelyi Televízió és a Weöres Sándor Színház közös munkába fogott, egy négyrészes sorozaton dolgozik – számol be a szinhaz.hu. A hétvégén kezdődött forgatások a szombathelyi mentőszervezet és a mentőállomás szakértő közreműködésével zajlanak. A harminc másodperces történetek egy nagyáruházban, egy benzinkútnál, egy gyárban, illetve otthon, az ebédlőasztalnál játszódnak. Ott, ahol bármelyikünkkel megtörténhet, hogy a közelünkben egy emberélet csak azon múlik, ismerjük-e az újraélesztés technikáját. A készülő spotokat egyelőre a Szombathelyi Televízió és a Hálózat TV vetít majd, később pedig - egy oktatófilmmel kiegészülve -, országos kampányra indulhatnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!