A szentgotthárdi barokk templom belső felújítására Bana Tibor szentgotthárdi jobbikos képviselő indítványára az országgyűlés még 2011-ben 82 milliós támogatásról döntött. A pénz első részlete januárban várható, a fennmaradó részt pedig áprilisban és júniusban folyósítják az ígéretek szerint – számol be a gotthardtv.hu. December 6-án két Vas megyei fideszes parlamenti képviselő nyújtott be indítványt újabb 23 millió forintról, amelyet a Ház elfogadott, így végül is összejött a várt 100 millió forint. A templom felállványozása már az ősz folyamán megtörtént, a restaurátorok a feltáró munkákat is befejezték már. A dokumentációt év végén készítették el, ezt jelenleg Szombathelyen tanulmányozzák, és még Budapesten az örökségvédelmi hivatalnak is jóvá kell hagynia.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!