A szombathelyi polgármester szerint az önkormányzat által egy éve elfogadott lakásrendelet a gyakorlatban is megállta a helyét. Puskás Tivadar erről kedden, egy felújított belvárosi bérlakás átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón beszélt – adja hírül az mti. Arra a 17 bérlakásra, amelyet kedden adtak át, december elsejéig lehetett beadni a pályázatokat. Az új rendelettel jelentős mértékben, mintegy 20 százalékkal csökkentették a lakbéreket, ennek ellenére a befizetett lakbér összege emelkedett, a lakbérhátralék tavaly 96 millió forintról 82 millió forintra csökkent. Szombathelyen felújításra váró lakásokra is pályázhatnak az önkormányzati bérlakásra várók, akik bérlővé válva "lelakhatják" a felújítás költségeit. Tavaly ezen a módon több mint ötven lakást sikerült felújítani és kiadni - sorolta Puskás Tivadar.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!