December indul a termelés az új szentgotthárdi Opel üzemben. Erősítené az Opel a pozícióját a céges vevők körében a magyarországi újautó-piacon - mondta Kovács Tamás, az Opel Magyarország ügyvezetője az mti-nek. Az első félévben megjelenik Magyarországon a társaság elektromos autója, az Ampera is, decemberben pedig indul az új szentgotthárdi üzem. Az Opel tavaly 5327 személyautót értékesített Magyarországon, és ezzel az eladási lista élére került. Solt Tamás, a szentgotthárdi Opel-gyár ügyvezetője arról számolt be, hogy a terveknek megfelelően az idén decemberben megkezdi a termelést az 500 millió eurós beruházással épülő új üzem, amely a cég legkorszerűbb motorjait fogja előállítani. Az idén 210 embert vesznek fel a tavaly felvett 180 dolgozó mellé. Az üzemben oktatóközpont is létesül, amelyet a helyi iskolákkal együttműködve szerszámoznak fel.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!