Az idei télen eddig csupán két esetben kellett síkosság-mentesítést végeznie a szombathelyi városgazdálkodási cégnek, ennek során 40 tonna sót használtak fel. Ez elenyésző a tavaly felhasznált 1240 tonnához képest – tájékoztatott Csonka György részlegvezető. Mint elmondta: egy erősebb havazásra is felkészültek, 22 géppel tudnak elindulni, 10 külső vállalkozót is be tudnak vonni szükség esetén a hómunkákba. Bár a kedvezőbb időjárásnak köszönhetően kevesebb burkolathiba keletkezett, most elsősorban a kátyúzási munkákat végzik a balesetek elkerülése érdekében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!