Megmentenék az ikervári kastélyt, de nem tudják, hogyan. A megye és a község képviselői is részt vettek a napokban a Petőfi Irodalmi Múzeumban azon a tanácskozáson, amelyen az ikervári Batthyány-kastély sorsa volt a téma. Elhangzott: a 2001-ben privatizált épületre az új tulajdonos nem fordított kellő figyelmet, így az azóta az enyészeté vált. A kastélyon jelenleg 800 milliós jelzálog van. A megye most azt vizsgálja, hogy miben és mennyiben segíthetne a kastély sorsának jobbra fordításában, sőt, hogy van-e erre egyáltalán jogosítványa. A tanácskozáson sok ötlet felmerült. Például az, hogy legyen a kastély nemzeti emlékhely. Mások múzeumot, hadtörténeti kiállítást látnának szívesen benne, megint mások üdülőt, vagy konferenciaközpontot. Az is elhangzott, hogy humanitárius célokra hasznosíthatnák: kollégiumként, vagy nevelőotthonként, mert korábban az is volt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!