Kettős ünnepet tart idén az Opel magyarországi gyára, amely 20 éve indította be előbb az autó- majd a motorgyártást Szentgotthárdon. A dupla alkalmat pedig az üzem idei fejlesztése adja, mely során félmilliárd euro beruházással megépül egy új Flex motorgyár. Az új gyáregység év végén már meg is kezdi a termelést, és évente 500 ezer, háromféle újgenerációs benzines és dízelerőforrást fog előállítani. Tavaly a vállalat közel 180 fő munkaerővel növelte dolgozói létszámát, idén pedig további kétszáz-kétszázötvennel bővül az új motorgyári egységnek köszönhetően.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!