A Kromberg-Schubert Kft. mögötti területen biofarm épülhet meg a nyáron, ahol a hajléktalanokat foglalkoztatnának. Az önkormányzat az Egy-másért Közhasznú Egyesület számárára átadta a kertszövetkezet által már nem művelt területet, az első kapavágások már megtörténtek – írja Kőszeg havilapja. Az Egyesület egy éve alakult, Kőszegen és Szombathelyen is nyitottak már szociális üzletet, ahol néhány száz Ft-ért egy osztrák rotary Klub által adományozott termékeket értékesítenek. Munkatársaik átveszik a lakásokban feleslegessé vált holmikat is, ily módon segítve a rászorulókat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!