Magyarországon évente kb. húszezren halnak meg váratlanul szívmegállás következtében, a túlélési esély pedig minimális. A cél az, hogy minél több ember legyen képes arra, hogy szükség esetén akár életet is menthessen. Köcse Tamás vezető mentőtiszt rádiónknak elmondta: a tapasztalatok azt mutatják, hogy javulóban van a helyzet, ezt erősítendő a mentőszervezet Szombathelyen programot indított, melynek során az újraélesztés szabályit sajátíthatják el. E program keretében harminc tanár képzése kezdődik meg csütörtökön délután az Oladi ÁMK-ban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!