A hőmérséklet napok óta tartósan fagypont alá süllyedt, a Zanati úti létesítmény és az éjjeli melegedő is teljes kihasználtsággal működik. Az utcai szociális munkások pedig a nagy hidegben folyamatosan ellenőrzik az utcán tartózkodó hajléktalanokat. Stankovics Erika, a Savaria Rehab Team Kht. szociális szolgáltatásokért felelős részlegvezetője rádiónknak elmondta: a téli krízishelyzetben senkit nem küldenek el, tisztálkodási lehetőséget, ruhát, hideg élelmet is tudnak biztosítani. Bár az utcán élők többségét sikerült meggyőzni arról, hogy igénybe vegyék a szolgáltatást, de még mindig akadnak néhányan, akik nem hajlandóak behúzódni éjszakára. A szakember arra hívja fel a figyelmet, hogy ha bárki rászoruló emberrel találkozik, ne hagyja az utcán. A Savaria Rehab Team-et, de szükség esetén a rendőrséget, mentőket is értesítheti.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!