A szombathelyi önkormányzatnál nem foglalkoztatnak megváltozott munkaképességű embereket. Alig, vagy egyáltalán nem foglalkoztatnak megváltozott munkaképességű embereket az MTI által megkeresett önkormányzatok, bár több városban is tervezik. A szombathelyi önkormányzat kommunikációs vezetője, Angyal László azt a tájékoztatást adta, hogy nem dolgozik megváltozott munkaképességű ember a megyei jogú város polgármesteri hivatalában. Elmondta, a vonatkozó rendelkezések értelmében ezért az önkormányzat 15 ember után köteles rehabilitációs járulékot fizetni. A szombathelyi hivatal is azt közölte, az önkormányzat tervezi, hogy felvesz megváltozott munkaképességű embereket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!