A kevesebb kötelező feladat, az újabb adóemelések, az intézmény-összevonások és a létszámleépítések ellenére sem lesz könnyű idén egyensúlyban tartani több kisebb vidéki város költségvetését. A Napi Gazdaság cikke szerint nem rózsás a helyzet a mintegy 16 milliárd forint adósságot felhalmozó Szombathelyen sem, a város már tavaly tárgyalni kezdett a bankokkal a finanszírozásról, s ez még nem zárult le. A költségvetési koncepcióban rögzítették, hogy 2012-ben csak tőketörlesztésre vehet fel hitelt az önkormányzat, beruházásokra kizárólag vagyonértékesítésből, ingatlaneladásból lehet költeni. Növeli a gondokat, hogy idén a központi költségvetésből kapott normatív támogatás mintegy 300 millióval csökken, a büdzsé kiadási oldalát 1,8 milliárd forinttal kell csökkenteni. A városban nemcsak abban bíznak, hogy már idén kevesebbe kerül az iskolák fenntartása, hanem abban is, hogy további feladatok kerülnek a járásokhoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!