Lapértesülések szerint a GM amerikai központjában lépésekre készülnek, hogy csökkentsék az elmúlt hónapokban keletkezett hiányt, várhatóan néhány európai összeszerelő üzem bezárására is sor kerülhet a közeljövőben. Az Opel szentgotthárdi gyárának működése azonban nincs veszélyben – mondták el a cég vezetői a Gotthárd Tv-nek. A szentgotthárdi gyár menedzsmentje azt az információt adta, hogy mindent megtesznek azért, hogy az Opel Európában újra nyereségessé váljon. Jelenleg is stratégiai tárgyalásokat folytatnak a cégen belül és az anyavállalattal. Szentgotthárdon folyamatosan zajlanak a fejlesztések, tavaly 500 millió eurós beruházással új motorgyárat kezdtek építeni, a próbatermelés tavasszal kezdődik. Még az idén elkezdődik a három új motorcsaládból az elsőnek a gyártása.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!