A Vas Megyei Sclerosis Multiplex Egyesület 2001-ben alakult meg, az 1990-től működő SM klub betegeinek elhatározásából. Az egyesület célja, hogy kezdeményezzen és támogasson minden olyan ügyet, amely a Vas megyében élő SM-es betegek érdekeit szolgálja. A Humán Civil házban kéthavonta tartják az összejöveteleiket, ahol előadásokat szerveznek különböző szakmai kérdésekről, meghívott előadókkal. Az egyesület, megalakulása óta minden évben részt vesz a szombathelyi Egészség hét rendezvényen, és önálló programot is szerveznek az országos SM-Hét rendezvénysorozatára is – tudtuk meg Kardosné Horváth Magdolna egyesületi elnöktől.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!