A közelmúltban hatalmas süvítő zajra ébredtek a szentgotthárdiak. A PRONAS utánajárt a dolgoknak és kiderült: a biomassza erőmű csőrendszerében felújítás, javítás, karbantartás folyik, és azt nagy nyomású levegővel - gőzzel - kell időnként kitisztítani. Az eljárásról azonban előzetesen nem értesítették a szentgotthárdiakat és az ígéretekkel ellentétben több napon keresztül folytatódott a gőzszivattyúzás. A PRONAS egyébként már többször javasolta a közös osztrák-magyar ipari park elnevezés megszüntetését, amit jelenleg semmi sem indokol. Ahogy az honlapjukon szerepel: a szentgotthárdiaknak ebből semmi előnyünk, csak hátrányunk van hosszabb ideje.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!