Az Opel ajánlata bizonyult a legjobbnak, megtörtént a szerződéskötés, és már gőzerővel gyártják az 1,6-os, 115 lóerős − szentgotthárdi − motorral szerelt ötajtós Astra Classic III-asokat a rendőrség számára. Az 1.250 darabos rendőrségi megrendelés az eddigi legnagyobb az Opel Magyarország történetében. A cég németországi gyárában még a márka 150 éves jubileuma alkalmából tervezett ünnepséget is elhalasztották annak érdekében, hogy a magyar rendőrök már novemberben megkaphassák az első Astrákat. Érdekesség, hogy a nemrégiben Szentgotthárdon legyártott és Bochumba szállított, hétmilliomodik Opel motor jó eséllyel kerülhet majd egy magyar rendőrautóba. Szentgotthárd egyébként egy 15 évvel ezelőtti rendőrségi beszerzésben is főszerepet játszott. 1997-ben az akkor még az első generációs Astrákat is gyártó üzem szalagjain készült az a 938 darab járőrautó, amely mostanáig az Opel legnagyobb közbeszerzési sikere volt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!