Tetőzött az influenzajárvány Magyarországon. Az Országos Epidemiológiai Központ adatai alapján az elmúlt héten 37 500-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, ez hét százalékkal kevesebb, mint az azt megelőző héten. Az országos járvány 2-3 hét múlva ér véget. Jelenleg még több mint harminc egészségügyi és ápolási intézményben van még részleges vagy teljes látogatási tilalom. A Markusovszkyban arról tájékoztattak, hogy várhatóan a héten még marad a tilalom, így továbbra sem látogathatóak a szülészet nőgyógyászat, a csecsemő és gyermekosztály, a központi intenzív, illetve az onkoradiológia és a hematológia osztályokon fekvő betegek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!