Az LMP Szombathelyi Csoportjának több tagja is rész vett azon a lakossági tájékoztatón, melyet a Szombathelyi Távhő Kft. tartott a Vízöntő utcai telephelyén a tervezett újabb biofűtőművel kapcsolatban. Az LMP közleményében azt írja: a Távhő a kész tényeket kívánta bemutatni, ahelyett, hogy már az elejétől fogva kikérte volna a környéken élők véleményét. Az ökopárt támogatja a fosszilis energiáról a megújuló energiára történő átállást. A biomassza-rendszerek helyett azonban napkollektorok üzembe helyezését szorgalmazzák. Ezekkel jelentősen csökkenne az energia előállításának költsége, és a városra nehezedő károsanyag-kibocsájtás mértéke. Az LMP Szombathelyi Csoportja szerint hosszútávon ez megtérülő beruházás, míg a biomassza-alapú technológiával folyamatosan emelkedő díjakra lehet számítani többek között az alapanyag előállítás és szállítási költségek miatt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!