Ma rendezik Budapesten, a Körcsarnokban a jubileumi, 25. Országos Diákolimpia Játékos Sportvetélkedőt. A Derkovits Gyula Általános Iskola 18 fős csapata ezúttal is ott szerepel a legjobb 6 iskola között. Az elmúlt negyed évszázadban 23-szor kerültek be az intézmény alsósai a vetélkedő fináléjába, ahol számos dobogós helyet gyűjtöttek be. A diákok és a felkészítő tanárok hónapok óta készülnek a versenyre, ahol már kisorsolták azt a 10 versenyszámot, amelyben összemérik tudásukat a döntőbe jutott csapatok.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!