A Reményik iskola, az AGORA és a Klapka Lovas Polgárőr Egyesület a szombathelyi önkormányzattal közösen huszártoborzót tart a Vasi Skanzenben csütörtökön délután fél kettőtől. A március 15-i lovas felvonuláshoz várják azokat a lovasokat, akik az ünnepnek megfelelő öltözékben szívesen csatlakoznának a menethez. A toborzásra látogatókat lovas és népzenei bemutató, táncjáték, huszárok felvonulása is szórakoztatja majd. A toborzásra a legkisebbeket is várják, hiszen a huszár próba megmérettetésein ők is részt vehetnek: lesz lovas próba, karddal suhintás, célba dobás, Kossuth-nóta éneklése. A legügyesebb gyerekeket huszárokká avatják majd.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!