Fokozottan ellenőrizték a közlekedőket a nemzetközi TISPOL akció keretében a hét első felében a rendőrök. Napi hat órában az ellenőrzéseken kifejezetten a passzív biztonsági eszközök, azon belül is különösen a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer és a bukósisak előírásszerű használatát figyelték a Vas Megyei Rendőrfőkapitányság állományának tagjai. Vas megyében a három nap alatt összesen százhetvenegy esetben nem használtak biztonsági övet a megállított autósok. Az ellenőrzéssorozat alatt kilenc járművezetővel szemben kezdeményeztek eljárást, mert felmerült a gyanú, hogy ittas állapotban ültek volán mögé.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!