Április 7-től csak akkor áll meg a GYESEV vonat néhány állomáson, ha fel- illetve leszálló utas van. Akárcsak a buszokon vagy a villamosokon, leszállásjelzővel lehet majd jelezni a mozdonyvezetőnek az utazás megszakításának szándékát. A vasúttársaság azt kéri az utasoktól, hogy az érkező szerelvényt jól látható helyen várják a feltételes megállókban és egyértelműen jelezzenek a vezetőnek, különben - hacsak nincs leszálló utas – a vonat nem áll meg. Feltételes megálló lesz Kámon, Lukácsháza-alsó és Kőszegfalva a Szombathely-Kőszeg vasútvonalon, de több ilyen megálló lesz a Szombathely-Hegyeshalom viszonylatban is. A GYSEV az intézkedés bevezetésével energiát szeretne megtakarítani, valamint a késések számát is csökkentenék így.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!