Mintegy százezer ember van még mindig áram nélkül Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében, de Veszprém, Győr-Moson-Sopron és Vas megyében is vannak meghibásodások. Az áramellátási problémákat a viharos erejű szél, a jegesedés és a fakidőlések okozzák. A hibaelhárítást nehezíti, hogy az utak rendkívül nehezen járhatók, az oszlopokon, vezetékeken vastag jégréteg rakódott le, és az erős szél miatt a közműcég szakemberei nehezen tudnak az oszlopokra mászni. Az éjszaka folyamán a viharos szél kisebb fennakadásokat okozott az áramszolgáltatásban. Szombathelyen többek közt a Móra Ferenc és a Szent Gellért utcában nem volt közvilágítás. A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint az áramellátás mostanra mindenütt helyreállt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!