A szombathelyi Kámoni Arborétumban a március 14-15-i tartós viharos szél jelentős kárt okozott, több tíz fát kidöntött vagy eltört, melyek közül néhány a sérautakat is elzárja vagy balesetveszélyt jelent. A károk felvétele és a veszélyelhárítás megkezdődött. Szerencsére az idős illetve értékes fák közül csak egy-kettő sérült meg vagy dőlt ki. A veszélyhelyzet és a folyamatos munka miatt az arborétum március 16. szombattól - március 19-én keddig, a jó idő ellenére zárva tart. Ezen a hétvégén sajnos Németh Máté kiállítása sem tekinthető meg emiatt, de hétfőtől április 14-ig minden nap nyitva lesz a kiállítás.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!