A moszkvai Kreml és az orosz kormány épülete is elsötétül szombat este, a Föld óráján. Először csatlakozik a globális környezetvédelmi akcióhoz a Kreml, a Moszkva jelképének számító történelmi épületegyüttes, valamint az orosz kormánynak a népnyelven Fehér Házként is emlegetett székháza. Oroszországban ötödik alkalommal tartják meg a világon a legnagyobb tömeget megmozgató akciót. A részvételre a Nemzetközi Űrállomásról Roman Romanyenko orosz űrhajós is felszólította az orosz lakosságot. A Kremlben az államfő hivatalos rezidenciájának díszkivilágítását kapcsolják ki közép-európai idő szerint fél hattól egy órára - erről Vlagyimir Putyin orosz elnök rendelkezett.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!